Nasze Osiągnięcia:

PFP_2015_poziom_RGB mecenas_l_1
logotyp GAZELE BIZNESU_1

Zlote_Godlo_2014___Kopia Srebrne_Godlo_2014___Kopia

Schronisko

"Zwierzę to nie rzecz, jako istota żyjąca- czuje!

Żadne zwierze nie będzie Wam tak oddane

jak to przygarnięte ze Schroniska."

budyn_i_kier

Kierownik Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt - Leszek Boksa

Legnickie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej Sp. z o.o. sprawuje pieczę nad prawidłowym funkcjonowaniem Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Legnicy, które znajduje się przy ulicy Ceglanej.

W Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt w Legnicy aktualnie zatrudnionych jest czterech pracowników, a nad zdrowiem zwierząt czuwa doświadczony lekarz weterynarii. Osoby te sprawują bezpośrednią opiekę nad zwierzętami przebywającymi na terenie Schroniska. Zapewniają im należyte warunki bytowania i opiekę. W schronisku znajdują się 54 boksy przystosowane dla  90 piesków i 10 kotów.

piesio

W celu rozpropagowania idei adopcji zwierząt ze Schroniska pracownicy całej Spółki dokładają szczególnych zabiegów i starań, aby przynajmniej większość z nich znalazły prawdziwy dom.

Przykładem takich działań mogą być cyklicznie organizowane przez LPGK imprezy odbywające się na terenie Schroniska, są to m.in.: plenery malarskie, Dzień Dziecka, czy Światowy Dzień Zwierząt. Do udziału w imprezach zapraszana jest przede wszystkim młodzież i dzieci z legnickich szkół wraz z opiekunami.

Na stałe w kalendarzu legnickich imprez wpisały się przedsięwzięcia zainicjowane oraz organizowane przez Spółkę o znaczeniu promocyjnym i edukacyjnym.

Każdego roku z okazji Dnia Dziecka na terenie Schroniska organizowane są spotkania dla dzieci ze szkół i przedszkoli, uwrażliwiające najmłodszych na smutny los niechcianych i porzuconych zwierząt.

Od kilku lat na terenie schroniska corocznie w październiku obchodzony jest Światowy Dzień Zwierząt. W tym dniu organizowane są tzw. "dni otwarte" podczas, których można bezpłatnie adoptować czworonoga.

DSC01209

29 listopada 2012 roku w Legnickim Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt oficjalnie oddano do użytku wybieg dla piesków. Dzięki temu zdecydowanie polepszyło się ich życie. Wybieg ma 50 metrów długości i 20 szerokości. Powstał na działce przylegającej do schroniska. Koszt tej inwestycji to ponad 25 tys zł. Budowa wybiegu została sfinansowana przez Legnickie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej.

Na wybieg pracownicy schroniska wyprowadzają wszystkie psy. Zwierzęta są tak dobierane, aby się wzajemnie tolerowały. Dodatkowo pieski są wyprowadzane na spacery przez osoby, które podpisały porozumienie ze schroniskiem. Podczas takich wyjść zwierzęta dodatkowo oswajają się z ludźmi, stają się bardziej przyjazne. Ma to znaczny wpływ na ich szybszą adopcję.

wybieg

 W 2013 roku Spółka przeprowadziła remont boksów dla psów. Gruntownie odnowionych zostało 39 boksów i 10 boksów hotelowych. Pieniądze na ten cel w wysokości 45 tysięcy złotych przekazało miasto Legnica. W boksach położono nowe tynki zewnętrzne i wewnętrzne, naprawiono posadzki, przeciekające dachy oraz pomalowano ściany. Dzięki remontowi poprawił się komfort życia przebywających tam zwierząt. Pomalowano i odświeżono także wszystkie budy dla psów.

sch__6_

Zobacz też:

doggy97

Wszystkie osoby przed podjęciem czynności wyprowadzania na spacery psów przybywających w Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt w Legnicy są zobowiązane do podpisania stosownego oświadczenia, którego treść dostępna jest w Schronisku przy ul. Ceglanej.