Nasze Osiągnięcia:

PFP_2012_pion_RGB mecenas_l_1
logotyp GAZELE BIZNESU_1

Zlote_Godlo_2014___Kopia Srebrne_Godlo_2014___Kopia

Schronisko

"Zwierzę to nie rzecz, jako istota żyjąca- czuje!

Żadne zwierze nie będzie Wam tak oddane

jak to przygarnięte ze Schroniska."

budyn_i_kier

Kierownik Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt - Leszek Boksa

Legnickie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej Sp. z o.o. sprawuje pieczę nad prawidłowym funkcjonowaniem Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Legnicy, które znajduje się przy ulicy Ceglanej.

W Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt w Legnicy aktualnie zatrudnionych jest czterech pracowników, a nad zdrowiem zwierząt czuwa doświadczony lekarz weterynarii. Osoby te sprawują bezpośrednią opiekę nad zwierzętami przebywającymi na terenie Schroniska. Zapewniają im należyte warunki bytowania i opiekę. Schronisko jest przeznaczone na 90 piesków i 10 kotów, które bytują w 54 boksach.

Untitled_3

W celu rozpropagowania idei adopcji zwierząt ze Schroniska pracownicy całej Spółki dokładają szczególnych zabiegów i starań, aby przynajmniej większość z nich znalazły prawdziwy dom.

Przykładem takich działań mogą być cyklicznie organizowane przez LPGK imprezy odbywające się na terenie Schroniska, są to m.in.: plenery malarskie, Dzień Dziecka, czy Światowy Dzień Zwierząt. Do udziału w imprezach zapraszana jest przede wszystkim młodzież i dzieci z legnickich szkół wraz z opiekunami.

Na stałe w kalendarzu legnickich imprez wpisały się przedsięwzięcia zainicjowane oraz organizowane przez Spółkę o znaczeniu promocyjnym i edukacyjnym.

Każdego roku z okazji Dnia Dziecka na terenie Schroniska organizowane są spotkania dla dzieci ze szkół i przedszkoli, uwrażliwiające najmłodszych na smutny los niechcianych i porzuconych zwierząt. W trakcie imprezy na dzieci zwykle czeka sporo atrakcji- organizowane są konkursy, loterie oraz liczne nagrody i poczęstunek słodyczami.

Od kilku lat na terenie schroniska corocznie w październiku obchodzony jest Światowy Dzień Zwierząt. W tym dniu organizowane są tzw. "dni otwarte" podczas, których można bezpłatnie adoptować czworonoga.

Untitled_1

29 listopada 2012 roku w Legnickim Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt oficjalnie oddano do użytku wybieg dla piesków. Dzięki temu zdecydowanie polepszy się życie tych zwierząt.Decyzja o budowie wybiegu zapadła na początku roku w marcu. Po uregulowaniu formalności prawnych  wbito pierwszy palik pod tę inwestycję. Wybieg ma 50 metrów długości i 20 szerokości. Powstał na działce przylegającej do schroniska. Koszt tej inwestycji to ponad 25 tys zł. Budowa wybiegu została sfinansowana przez Legnickie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej, które zarządza schroniskiem.

ULOTKA_WYBIEG_str_2

W uroczystym otwarciu wzięli udział przedstawiciele władz miasta, kierownictwo LPGK, Powiatowy Lekarz Weterynarii, Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami i lokalne media.

Na wybieg pracownicy schroniska będą wyprowadzali wszystkie psy. Ale będą one tak dobierane, żeby się wzajemnie tolerowały. Pieski nadal też będą wyprowadzane na spacery przez osoby, które podpisały porozumienie ze schroniskiem. Podczas takich wypadów zwierzęta dodatkowo oswajają się z ludźmi, stają się bardziej przyjazne. A to ma wpływ na ich szybszą adopcję.

SDC14219

Patrz w przyszłość- Twój adoptowany ze Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt piesek lub kotek przez wiele lat potrzebować będzie dużo miłości i opieki.

Zobacz też:

doggy97

Wszystkie osoby przed podjęciem czynności wyprowadzania na spacery psów przybywających w Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt w Legnicy są zobowiązane do zawarcia stosownego porozumienia. Treść porozumienia dostępna jest w poniższym linku oraz w Schronisku przy ul. Ceglanej.

Porozumienie obowiązuje od 1 kwietnia 2012 r.

 

Informujemy, że na podstawie dotychczas podpisanych porozumień wymaganych do wyprowadzania psów na spacery - uzyskanie stosownego zaświadczenia od lekarza rodzinnego nie podlega opłatom.